Majorka i Tajlandia – wyśmienite miejsca na wczasy

plaża w Hiszpanii
Majorka i Tajlandia to dwa świetne miejsca będące gwarancją dobrego wypoczynku. Wspaniałe chwile przeżyją tam zarówno osoby pragnące zrelaksować się w rodzinnym gronie, śmiali poszukiwacze przygód, jak i wielbiciele dyskotek i pysznej zabawy. Tak Majorka, jak i Tajlandia są miejscami w których zobaczyć można imponujące zabytki, rozluźnić się na piaszczystych plażach i smakować wytworne dania.

w Tajlandii
Autor: VnGrijl
Źródło: http://www.flickr.com
Majorka to głównie światowa stolica balangi i clubbingu. Za dnia można zrelaksować się na słonecznych plażach. Zjednać się z naturą nurkując w przejrzystych falach Morza Śródziemnego. Delektować się wspaniałym widokiem cudownych gór Serra de Tramuntana, wśród nich Puig Major o wysokości 1445 m n.p.m. Wyspa oferuje liczne przeżycia również po zachodzie słońca. Gdy zapada wieczór Majorka przeobraża się w wielką balangę! Nie bez powodów opowiadają o niej sławne piosenki gatunku dance. Przyjemnie jest spędzać wieczory na pląsach, zawieraniu nowych przyjaźni i popijaniu smakowitych trunków przy akompaniamencie elektryzującej muzyki. Sam Fryderyk Chopin spędził na Majorce niejedno upojne lato razem z miłością życia – George Sand. Fakt ten upamiętnia znajdujące się na wyspie muzeum dedykowane wybitnemu pianiście.

Choć raz w życiu należy zobaczyć Tajlandię! Ten południowoazjatycki kraj z rozkoszą przyjmuje spragnionych przygód podróżnych. Tajlandia (aby dowiedzieć się więcej, wejdź na stronę: http://www.orlica.pl/egzotyka/wakacje-tajlandia) jest cudownym miejscem dla osób chcących skonfrontować się z egzotyczną cywilizacją. Egzotyczne zabytki, unikalne okazy natury, niepowtarzalne pejzaże to tylko niektóre zalety tego wspaniałego kraju. Bangkok, stolica kraju, co roku ugaszcza tłumy podróżnych, by mogli zasmakować ostrej tajskiej kuchni, poznawać niespotykaną architekturę buddyjskich świątyń, a ci żądni doznań podziwiać turnieje tajskiego boksu – muay thai. Silne wrażenia związane ze spotkaniem z egzotyczną kulturą idealnie równoważą dni spędzone na gorących białych piaskach tajskich plaż.

Zarówno na Majorce, jak i w Tajlandii osoby w różnym wieku i o zróżnicowanych pasjach znajdą coś dla siebie. Trzeba przed wyjazdem zasięgnąć informacji w biurze podróży, czy stronach WWW dotyczących różnych cech tych lokacji. Warto też zapytać na forach poświęconych turystyce – ich userzy z radością podzielą się zdobytymi doświadczeniami i zasugerują sposoby spędzania czasu. Oba państwa bowiem są idealne zarówno dla amatorów natury, egzotycznych obrzędów, jak i amatorów zwykłej upojnej zabawy!

Jeżeli chodzi o miejsce spędzenia wymarzonych wczasów z pewnością oba miejsca okażą się istnym rajem. Z całą pewnością możemy polecić również Hiszpanię. Nasz artykuł jednak się kończy, zatem szczegóły poznasz tu. Podróżni z małymi funduszami tak samo jak i dysponujące obszerniejszym budżetem nie będą żałować chwil spędzonego w żadnym z tych miejsc.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes