Zalety Podlasia

images
Podlasie jest najdalej wysuniętym na północny-wschód województwem Polski. Od wschodu sąsiaduje ono z Białorusią,a od północy z Litwą. Mieszczą się tu 4 parki narodowe, trzy krajobrazowe, aż 87 rezerwatów przyrody jak również rozliczne rejony chronionego krajobrazu. Jego stolicą jest Białystok. Innymi znaczącymi ośrodkami miejskimi są Łomża a także Suwałki. Znajduje się tu mnóstwo osobliwych zakątków do obejrzenia.

Wypoczynek na Podlasiu olśni zapewne nie jednego człowieka. Poniżej trochę ciekawych propozycji na odpoczynek.

Pierwszym godnym zachwalenia obszarem jest zalew Czarna Białostocka. Znajduje się on w Puszczy Knyszyńskiej. Jest w tym miejscu wyjątkowo ustronnie, zacisznie oraz pięknie. Zejścia do wody są łagodne a dno jest (sprawdź) przejrzyste i piaszczyste. W sezonie letnim plaże strzeżone są przez ratowników. Wtedy też jest możliwość pożyczenia sprzętu wodnego. Innym uroczym obszarem jest Jezioro Studzieniczne.

Dzika Zagroda
Autor: www.nakaszubach.pl
Źródło: www.nakaszubach.pl

Leży ono w pobliżu Augustowa. Dookoła jeziora są domki wypoczynkowe a też pola namiotowe. Miejsce to jest > zapraszam tutaj… godne polecenia osobom, które poszukują ciszy i spokoju. Niedaleko jeziora znajduje się miejscowość, Studzieniczna, w której zwiedzić można sanktuarium Matki Boskiej Studzieniczańskiej. Ze swoimi dzieciakami możemy wybrać się do Jurajskiego Parku Dinozaurów, który mieści się w Jurowcach. Postawiono tuta dwadzieścia siedem eksponatów jak również kilkanaście tablic informacyjnych. Na tablicach tych znajdują się informacje o konkretnym dinozaurze. Do coniektórych dinozaurów można podejść i dotknąć je. Inną interesującą wycieczką jest rejs statkiem żeglugi augustowskiej.

Rejs taki może trwać od 45 min. do dwóch i pół godzin – wszystko zależy od nas samych. Rzecz jasna polecany jest ten najdłuższy. Aczkolwiek, gdy w taki rejs udajemy się z małymi dziećmi lepiej wybrać ten krótszy. Podlasie oferuje również lot balonem. Z uwagi na to, że Podlasie jest jednym z najdzikszych regionów Polski, albowiem jest tu nieduża ilość przemysłu a powietrze jest można powiedzieć czyste, uniesienie się tutaj w powietrze jest rzeczywiście wyjątkowym doświadczeniem. Więcej na portalu www.bajdarka.com.pl.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes