Wybierasz się na wypoczynek nad Morzem Bałtyckim? Kilka rzeczy, o których nie słyszałeś

Morze Bałtyckie
Bałtyk stanowi świetną alternatywę, jeśli chodzi o spędzenie letnich wakacji. Nadmorskie kurorty prezentują różnorodną ofertę dotyczącą rozrywki i noclegów w zależności od wielkości i lokalizacji. Są w Polsce miejsca słynne z wyjątkowo czystych i urokliwych plaż. Natomiast często jest tak, że najbardziej oblegane i popularne nadbałtyckie miejscowości mają bardzo wąską i krótką plażę. Tak jest na przykład w Sopocie. Poza tym modne kurorty są w większości przypadków bardzo zatłoczone, co utrudnia wypoczywanie.

Z tego powodu dużo ludzi na urlop wybiera miasteczka nieduże, takie jak na przykład Dźwirzyno (zobacz na eholiday.pl). Wprawdzie plaże w tego rodzaju miejscowościach również bywają tłoczne, jednak wystarczy przespacerować się kilkadziesiąt metrów, by znaleźć miejsce mniej tłoczne, a czasami nawet zupełnie bezludne.

Co zjeść?

Plaża nad Bałtykiem
Autor: MVolkmann
Źródło: http://www.flickr.com

Urlop jest niezwykle charakterystycznym okresem, w który nierzadko podstawowym problemem jest to, co danego dnia kupić na obiad. Wielu ludzi wychodzi z założenia, że dni spędzone na wybrzeżu bez skonsumowania ryby się nie liczą. Z tego powodu bardzo popularne są bary i restauracje oferujące smażoną i pieczoną rybę morską. Powinno się jednak pamiętać, że w zdecydowanej większości ryby te podawane w zestawach obiadowych pochodzą z hurtowni, a w dużej części nie są nawet złowione w Bałtyku. Trzeba zwracać dużą uwagę na to, jaką rybę się zamawia. W lipcu i sierpniu, czyli w najbardziej popularnym czasie urlopowym, w Bałtyku łowi się jedynie śledzia i flądrę, i właśnie te gatunki można zjeść z pewnością, że są świeże. Tak samo jest z rybami wędzonymi, wielu sprzedawców dostaje transporty ryb już po wędzeniu, które tylko wieszane są w zimnym dymie.

Gdzie spać?

Oferta noclegów w miejscowościach nadbałtyckich jest bardzo szeroka. W dużych kurortach są dostępne między innymi ekskluzywne hotele i pensjonaty. Jeżeli chodzi o tańsze opcje, najlepiej jest zdecydować się na wynajęcie pokoju w kwaterze prywatnej. Niekiedy dobrą alternatywą jest zatrzymanie się w miejscowości nieco bardziej oddalonej od morza, ponieważ w tego typu miejscach ceny są znacznie niższe. Przykładem może być Darłowo (sprawdź na eholiday.pl), które pomimo położenia jest miejscowością niezwykle popularną w okresie wakacji letnich. Oprócz tego oferowane są jeszcze domki letniskowe do wynajęcia, nierzadko na cały rok.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes