Przygoda w górach – czemu nie?

góry rankiem
Słońce coraz częściej zagląda nam w okna – lada dzień wiosna. Z entuzjazmem i zapałem tworzymy plany na najbliższe dni, miesiące. Niedawno zdążyliśmy schować zimowe kurtki na dno szafy, a za chwilę przyjdzie maj, czerwiec…

góry rankiem
Autor: Erik Wilde
Źródło: http://www.flickr.com

Pierwsza myśl, która przychodzi do głowy: morze. Przyjemnie byłoby doświadczyć delikatnego piasku pod stopami albo wybrać się na spacer wzdłuż brzegu morza. A może w tym roku puścić chwilowo w niepamięć dotychczasowe nawyki, plaże pełne piasku i wybrać się w polskie góry? Beskidy, Pieniny czy Karkonosze – wszak wszystkie te tereny są wspaniałe.

Niezapomniane widoki, jakie gwarantują nam szlaki górskie, odpowiedni klimat, oraz niezapomniana atmosfera, to zapewnienie pełnego wrażeń wyjazdu.
Dech zapiera obraz ośnieżonego szczytu Kasprowego Wierchu letnią porą, gdy u jego stóp jest gorąco i można zażywać kąpieli słonecznej. Wartkie potoki zapraszają aby ochłodzić się w ich nurcie, a zielona połonina aby na niej zregenerować siły. To prawda, wczasy w górach to przeważnie kontakt z naturą.

Ale czy trzeba pojechać w najwyższe mieszczące się w Polsce góry by poczuć że w nich jesteśmy? Karpacz lub też około 32 kilometry dalej znajdująca się Szklarska Poręba, także zapewnią nam wiele atrakcji (noclegi Karpacz – jaka oferta jest ciekawa). Miasteczka te są idealne dla osób, które właśnie zaczynają swą przygodę w górach. Dzięki łagodnym szlakom, nawet maluchy dadzą radę z wejściem na najwyższy szczyt w Karkonoszach – Śnieżkę, natomiast wytchnienie podczas drogi zapewni nam Samotnia, jedno z najstarszych schronisk w Polsce. Okolica w której się mieści będzie dla nas najpiękniejszą nagrodą za pokonanie trasy. Szklarska Poręba zimową porą to głównie „biegówki”, latem natomiast zawody w bieganiu i rowerowe. Efektowne skoki, podskoki, salta, piruety – wprawią nas w wielkie zaskoczenie.

Radzimy więc by już dziś rozpocząć poszukiwania odpowiedniego miejsca noclegowego. Zastanówmy się czy większą frajdę i przygodę w drewnianym domku w górach, czy może w luksusowym, pełnym wygód hotelu. Najbezpieczniej będzie wpisać w sieci słowa : noclegi w Karpaczu, lub noclegi w Szklarskiej Porębie, a ujrzymy długą). Karkonosze piękne są nie tylko zimą, lecz o każdej porze roku spędzimy tu niezapomniane chwile.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes