Polskie góry latem

góry
Ani się obejrzymy, a lada dzień nadejdą wakacje. Warto abyśmy już teraz zaplanowali ten beztroski czas. Czy będą to góry, morze czy jeziora? Polacy to wielcy szczęściarze. Przecież tylko nieliczne państwa mają dojście do wspomnianych wcześniej miejsc. Oczywiście, można wybrać wyjazd zagraniczny, ale zgodnie z powiedzeniem „cudze chwalicie, swego nie znacie…” – gorąco zachęcamy do wypoczynku w kraju. Zachęcająca ku temu okazuje się idąca ku lepszemu kondycja krajowych dróg. Aktualnie, drogi szybkiego ruchu i autostrady poprowadzą nas do większości miejsc w Polsce. Stale powstające nowe odcinki zapewniają nam możliwość komfortowych podróży.

Do odwiedzenia polskich zakątków zachęcić nas też mogą na każdą kieszeń ceny. Polska jednak ciągle wypada interesująco pod tym względem na tle Europy Zachodniej.
góry w Polsce
Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
A może by tak tego roku zapomnieć o przyzwyczajeniach, nadmorskich kurortach i wybrać się w wyjątkowe góry w Polsce? Beskidy, Karkonosze albo Sudety – wszystkie góry są piękne, ale jednak tylko w Tatrach poczujemy się bliżej nieba. Zapierające dech w piersiach widoki, jakie zapewniają nam szlaki górskie, służący większości osób klimat, ale także niezwykła atmosfera, którą dostarczają prawdziwi górale, to sposób na udany urlop.

Niesamowite wrażenie robi na nas obraz ośnieżonego szczytu Kasprowego wierchu latem, podczas gdy w dolinie jest gorąco i świeci słońce. Bystre ruczaje nakłaniają do umoczenia stóp w ich nurcie, a zielona trawa by na niej spocząć. Tak, wczasy w górach to w głównej mierze obcowanie z naturą.
polskie góry
Autor: hrvargas
Źródło: http://www.flickr.com
Zwiedzając różne zakątki kraju stale mamy ochotę by skosztować czegoś nowego, a dotychczasowe menu zamieniamy potrawami charakterystycznymi dla danego regionu. Trudno więc sobie wyobrazić wakacje w górach bez wędzonego oscypka zjedzonego u podnóża Wielkiej Krokwi czy kwaśnicy na Krupówkach.
Namawiamy więc aby już w najbliższych dniach zainicjować poszukiwania odpowiedniego miejsca noclegowego. Zastanowić się czy większą frajdę i przygodę przeżyjemy w góralskiej chacie, czy może w wytwornym, przepełnionym atrakcjami hotelu. Aby ułatwić sobie zadanie możemy wpisać w wyszukiwarkę internetową hasło: wakacje w górach 2014, a zobaczymy bogatą listę ofert, z której z całą pewnością wybierzemy odpowiednią.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes