Oferty first minute- czym tak naprawdę jest, w jaki sposób je użytkować, oraz czy warto?

Chorwacja - wakacje last minute
Biura podróży wraz z rozpoczęciem sezonu urlopowego atakują nas i kuszą ze wszystkich stron atrakcyjnymi ofertami first minute. Zostaliśmy przyzwyczajeni już do ofert last minute, rozumiemy dlaczego warto czasem wybrać taką ofertę- głównie dzięki niej kupujemy tańszy wyjazd na wczasy, lecz kosztem komponowania najróżniejszych elementów wczasów- najzwyczajniej bierzemy co zostało. A decydować trzeba się szybko, bo czasem oferty last minute dotyczą wylotu w przeciągu kilku dni. Dobrze, a jak działają oferty first minute?

Wczasy first minute czyli pomyśl o wszystkim dużo wcześniej.

eccoholiday

Oferty przedsezonowej sprzedaży wycieczek zagranicznych mają w dzisiejszych czasach w zasadzie wszystkie biura podróży. Ich najważniejszym celem jest wcześniejsze zapisanie list podróżnych na wczasy w aktualnym sezonie. Najprościej scharakteryzować jednym słowem taki rodzaj oferty jako przedsprzedaż. Pierwsze oferty first minute (http://www.eccoholiday.com/) pojawiają sięnawet już w grudniu. Sama opcja kupna wczasów wcześniej jest kierowana do klientów, którzy mogą odpowiednio wcześniej zarezerwować termin urlopu oraz wpłacić zaliczkę. Plusem tego rodzaju kupowania wczasów jest także to, że większość biur podróży w cenie takiej oferty daje już gwarancję niezmienności kosztów wyjazdu, czy też ubezpieczenie od rezygnacji. Wykupując wcześniej wczasy, możemy za nie zapłacić często nawet 40% mniej, aniżeli kupując w szczycie sezonu. Im bliżej do początku sezonu, tym koszty first minute również rosną. Za to wciąż mamy większy wybór terminów wczasów oraz zauważalnie więcej hoteli. Uwagę korzystających z takiej formy rezerwacji klientów może zwrócić fakt, że wcześniejsze wykupienie wyjazdu może oznaczać niepotwierdzone godziny wylotu tam i z powrotem. Zostaną one potwierdzane najpóźniej 24 godziny przed odlotem. Jeżeli, przez zmianę dat wylotu, nasz wyjazd zmieni termin, mamy możliwość, bez żadnych kosztów zrezygnować z wakacji.

Chorwacja - wakacje last minute
Autor: Gianni Cumbo
Źródło: http://www.flickr.com
Zatem, jeśli możemy sobie pozwolić na wydanie pieniędzy na wakacje, chociaż w części, już na początku roku, możemy też odpowiednio wcześniej zarezerwować sobie termin wolnego w pracy, a chcemy mieć dużą swobodę przy wybieraniu hotelu, miejsca spędzenia wczasów, czy czasu wyjazdu/wylotu i przyjazdu/przylotu naszej wycieczki, to przede wszystkim dla nas, i naszych portfeli, została stworzona oferta first minute.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes