W żadnym razie nie odkryjemy piękna tego świata!

lotnisko
Choć Polska jest całkiem ładnym miejscem na ziemi, to jednakże
czymś najzupełniej naturalnym jest pragnienie poznania innych krajów.
Grecja, Szwecja, USA czy Japonia – nawet gdybyśmy posiadali nieograniczone środki pieniężne i multum czasu, tak czy siak nie dalibyśmy rady ujrzeć chociażby przez sekundę absolutnie każdego urokliwego miejsca na tym świecie.

Samo poznanie USA, Chin albo innego gigantycznego państwa jest niemalże niemożliwe! I z tego powodu trzeba skonstruować listę najbardziej urokliwych miejsc na Ziemi. To niedługa lista, a jeszcze oprócz tego wielce subiektywna, na pewno nie jest obiektywna!

lotnisko
Autor: Mark Harkin
Źródło: http://www.flickr.com

Etiopia to niezwykły afrykański kraj, który tak naprawdę jest najpiękniejszy na Czarnym Kontynencie. Coś wspaniałego! Nie możemy bać się przesadnie tego kraju, bo jest relatywnie bezpieczną destynacją. Wszystkie stereotypy dot. Etiopii, olbrzymiej biedy w tym państwie w zasadzie wzięły się stąd, że najzwyczajniej niegdyś w istocie była tam bardzo duża epidemia głodu oraz chorób, niemal cały świat zaczął wtedy pomagać Etiopczykom. Wspaniała postawa – oczywiście Etiopia to biedny kraj, ale jeśli w grę wchodzi turystyka, ryzyko jest małe.

A może Ameryka Południowa? Tak naprawdę Brazylia bądź Peru, chociaż bogatsze i bardziej cywilizowane, niż Etiopia, tak czy siak są sporo bardziej niebezpieczne! Można zaryzykować twierdzenie, że jeżeli nie będziemy uważali, potraktujemy wypad do AP jak majowy weekend w Londynie, zapewne nie będziemy zbytnio usatysfakcjonowani. Jeśli będziemy uważać, pewnie zapragniemy wrócić na ten niesamowity kontynent. Chociaż Urugwaj bądź Argentyna są względnie bezpieczne, a więc tak naprawdę nie należy wrzucać wszystkich krajów z owego zakątka świata do jednego worka. To zapewne jasne.

Takim krajem, który tak naprawdę leży nieco na uboczu jest na pewno Kuba – choć z uwagi na swoją lokalizację, a także sporą zależność od Stanów Zjednoczonych, nie jest to najzupełniejnieistotna wysepka, lecz na pewno przez komunistów stała się tak jakby skansenem. Strzałem w dziesiątkę jest odwiedzenie owego kraju, zanim stanie się ponownie demokratyczny. A miejmy nadzieję, iż Kuba nareszcie zmieni swoje położenie geopolityczne.

Więcej ofert turystycznych najłatwiej odszukać na http://podroznawyspa.pl.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes