Co każdy podróżnik powinien zwiedzić w słonecznej Hiszpanii?

Hiszpania
Moim zdaniem nie ma w Europie zbyt wielu atrakcyjniejszych krajów, aniżeli Hiszpania. Naturalnie uwielbiam klimatyczne miejsca w Polsce, Włoszech, Niemczech bądź w Mołdawii, lecz jakby nie patrzeć mocno przyciąga mnie do akurat Hiszpanii. Może z tego powodu, że generalnie Hiszpanie to fajny naród? Zapewne to jedna z najbardziej znaczących przyczyn tego, iż bardzo się staram, aby raz w ciągu roku polecieć do Hiszpanii. Żywię wielką nadzieję, że na następne wakacje również odwiedzę ten niesamowity kraj.

hiszpańskie miasto
Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
Bo w końcu wakacje w Hiszpanii (sprawdź szczegóły: http://www.orlica.pl/lato/wakacje-hiszpania) są niemal w każdym przypadku fantastyczną okazją ku temu, aby wypocząć, ale również zjeść smaczne hiszpańskie potrawy, poznać trochę inną kulturę, a jeszcze oprócz tego zwiedzić ciekawe miejsca. No właśnie: co zatem definitywnie każdy turysta z Polski musi zobaczyć podczas swojego pobytu w tym kraju? Cóż, moim skromnym zdaniem doskonałym miejscem jest na ten przykład Madryt. Czyli stolica oraz największe miasto. Niesamowite miasto, dostrzegłem, że praktycznie nigdy nie zasypia. A może nawet nigdy…

Chociaż tak naprawdę Madryt (więcej na orlica.pl) nieczęsto jest zamieszczany w rankingach najpiękniejszych stolic w Europie. Rzym czy Sztokholm zapewne mają odrobinę więcej zabytków, ale tak czy siak myślę, że minimum 2 dni w największym mieście Hiszpanii to podstawa. Przecież należy przekonać w jaki sposób wygląda życie w Madrycie! Następnym niezwykłym miastem jest naturalnie Barcelona. Owe miasta nie przepadają za sobą – trudno się temu konfliktowi zbytnio dziwić. Zapewne każdy wie, że Katalonia jest specyficznym regionem.

Barcelona to wspaniałe miejsce, być może nawet najładniejsze miasto w Europie. Majstersztyk architektoniczny! Chociaż trzeba bardzo uważać. To miasto jest niejako stolicą europejskiego złodziejstwa. Wcale nie żartuję! Wcześniej sądziłem, że mój kolega z Hiszpanii mówi tak, bo jest z Madrytu. Jednakże potem spotkałem w hostelu ludzi, którzy najzwyczajniej w świecie zostali okradzeni. To pokazuje, iż Barcelona nie jest bezpiecznym miastem. Statystyki to niestety potwierdzają. A więc: Hiszpania to fantastyczny kraj, zatem powinieneś skusić się na wizytę na przykładowo jednej z wysepek.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes