Bełchatów ośrodkiem biznesowo – przemysłowym

hotel
Bełchatów jest przed wszystkim słynny z największej elektrowni na węgiel brunatny na świecie jak też kopalni węgla brunatnego również największej w Europie. Ta wielka elektrownia pokrywa 20 procent zapotrzebowania na energię elektryczną naszego kraju.
Tak gigantyczne przedsiębiorstwo nie może działać bez wpływu na środowisko naturalne. Jednakże w ostatnim czasie próbuje się przeciwstawiać się negatywnym następstwom działalności człowieka poprzez instalację nowoczesnych urządzeń. Elektrownia powstała 40 lat temu. Od początku swego istnienia była przyczyną rozwoju miejscowości od której wzięła swoją nazwę. Jest ważnym elementem większego organizmu gospodarczego, tzw. Bełchatowsko-Piotrkowskiego Okręgu Przemysłowego.

Pod względem gospodarczym obszar ów podzielony jest na dwie symbiotyczne sfery. W okolicach Piotrkowa koncentruje się przemysł mechaniczny, z kolei w okolicach Bełchatowa – co nietrudno odgadnąć – przemysł wydobywczy. Przemysł ciężki wymaga profesjonalistów. To jedno z większych bogactw regionu. Potencjał ten powoduje, że to dobre położenie dla inwestorów. Jak wszem i wobec wiadomo, inwestorzy potrzebują miejsca, w którym można w spokoju pertraktować albo prowadzić innego typu rozmowy o biznesie. W dobie internetu odnalezienie nadmienionego miejsca nie jest specjalnie skomplikowane. Starczy w wyszukiwarce wbić np. wyrażenie: hotel Bełchatów. W ten sposób na pewno znajdziemy odpowiednią salę konferencyjną jak też dobry hotel – kliknij. Rzecz jasna mniej wymagający klienci znajdą również miejsce dla siebie. Starczy wystukać w przeglądarkę przykładowo hasło: noclegi Bełchatów.

hotel w bełchatowie
Autor: Schezar
Źródło: http://www.flickr.com

Myliłby się ten, kto sądziłby że Bełchatów to wyłącznie przemysł. Jedną z najważniejszych atrakcji miasta jest przegląd teatralny. Jest on sposobnością dla mieszkańców Bełchatowa na kontakt z najlepszymi teatrami w kraju. Zapewne także jest to czas gdy rośnie popyt na usługi hotelarskie. Niemniej jednak jak nadmieniono wyżej najbardziej intratne są usługi związane z obsługą biznesu. Klient tego typu zwykle korzysta z usług hotelarskich w dłuższym okresie czasu zapewniając hotelowi ciągły dochód. Niemniej jednak jest to klient wybredny i często oczekuje usług dodatkowych (takich jak możliwość telekonferencji). Trzeba brać to pod uwagę.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes