Mieszkania w największych miastach

Apartamenty Gustaw
Od paru miesięcy jesteśmy świadkami krachu na rynku domów jednorodzinnych. Słaby popyt na tego typu obiekty przełożył się na inwestycje w luksusowe budownictwo. W dużych ośrodkach miejskich apartamentowce rosną jak na drożdżach.

Sztandarowe inwestycje to wrocławski Sky Tower i stołeczny drapacz chmur Złota 44. Obok apartamentów chętnie wybierane są również przepastne mieszkania w odnowionych kamienicach. Ich ceny, tak jak apartamentów, zaczynają się od ponad dziesięciu tysięcy za m2.

Nowe inwestycje powstają zazwyczaj w samych centrach metropolii, co jest bardzo cenione za łatwy dojazd i bujną infrastrukturę. Oprócz tego inwestorzy starają się umieszczać apartamentowce w bliskości dużej ilości zieleni, tras spacerowych i skwerów. Czasy kamiennych pustyń szczęśliwie odeszły w przeszłość.

apartamenty
Autor: WAN SA
Źródło: WAN SA
Kraków

Apartamenty oferują w środku miasta, na Mokotowie i na Woli. Inwestycje rosną również na dalekich rogatkach metropolii. W stolicy za ekskluzywne mieszkanie trzeba zapłacić najwięcej w Polsce – ceny wynoszą ponad 7 milionów PLN. Mieszkanie w przedwojennych odnowionych kamienicach można znaleźć m.in. na Śródmieściu, Saskiej Kępie i Żoliborzu. Ceny za metr kwadratowy wynoszą ponad dwadzieścia tysięcy złotych.

W innych częściach Polski można odszukać mniej drogie apartamenty. Poznań jest miejscem, w którym ekskluzywne lokale powstają często na obrzeżach, w okolicy terenów zielonych. Ceny bywają tu aż 2-krotnie mniejsze, aniżeli w stolicy. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę „http://www.apart-center.pl/”, aby się o tym przekonać.

Z innej strony przedstawia się Kraków Apartamenty w tym międzynarodowym mieście są tylko trochę tańsze niż w Warszawie co widać gdy wyszukamy „apartament”. Ceny krążą w okolicach pięciu-sześciu milionów PLN. Apartamenty w tym prapolskim grodzie mocno upodobali sobie obcokrajowcy. Więcej na http://www.apart-center.pl/apartamenty-koscielisko.html

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes