Gitary Yamaha

gitara od Yamaha
Gitara jest jednym z najbardziej popularnych instrumentów muzycznych, stosowanych zarówno przez zawodowych muzyków jak i zwykłych pasjonatów. Każdy, kto tylko ma trochę chęci i zapału może nauczyć się grać na niej, wystarczy jedynie kupić dobry instrument i znaleźć trochę czasu na regularne ćwiczenia. Zaczynając przygodę z nauką gry na gitarze należy mieć na uwadze to, że zakup dobrego instrumentu to ważna rzecz, szczególnie dla najmłodszych muzyków.

gitara
Autor: Tim Walker
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli gitara (więcej: Yamaha) mieć będzie wysokie progi, nie będzie można jej nastroić albo brzmienie nie będzie czyste, to szybko może pojawić się znużenie i zapał do dalszej nauki zniknie. Jednak jeżeli instrument jest dobry, to w szybkim tempie zaczną się pojawiać spore postępy w grze. Dla muzyków początkujących poleca się wybór markowego instrumentu, o dobrym brzmieniu i przy tym niezbyt drogiego. Bardzo dobrze warunki te spełniają gitary firmy Yamaha, często wybierane zarówno przez amatorów gitarowego grania, jak też przez nauczycieli którzy uczą w muzycznych szkołach.

sprzęt muzyczny - gitara
Autor: Freebird
Źródło: http://www.flickr.com

Na przykład model Yamaha F-310 TBS kosztuje około czterysta złotych, i przy tej cenie kupujący dostają instrument wykonany z porządnych materiałów, takich jak świerk i palisander, a co najbardziej istotne, mający ciepłe, żywe brzmienie. Odpowiednia konstrukcja gryfu w dużym stopniu poprawiła wygodę gry, co z pewnością docenią młodsi miłośnicy gitarowego brzmienia. Ta gitara (sprawdź ofertę na tej stronie) jest oferowana w paru kolorystycznych wersjach, przykładowo model Yamaha F310 posiada naturalnie jasną płytę ze świerka bez żadnych dodatkowych malowań i barwień.

Ale propozycja tej firmy to nie tylko instrumenty dla początkujących, ale także muzyków zawodowych. Doskonałe recenzje zbiera w tej grupie produktów model Yamaha CPX-700 BL2. Wprawdzie jego cena to 2 tysiące złotych, lecz za tę cenę dostaje się gitarę najwyższej jakości i wspaniałym, bogatym brzmieniu. Zarówno dla zawodowych muzyków jak i dopiero się uczących Yamaha oferuje szeroką ofertę różnych syntezatorów, przykładowo model Yamaha Tyros 4 to profesjonalny syntezator z ogromną ilością brzmień i podkładów, który zadowoli nawet bardzo wymagające uszy.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes