Znane utwory znanych wykonawców

Słuchawki, muzyka
Trudno się nie zgodzić z tymi znawcami, którzy zauważają totalny upadek muzyki popularnej. W tym roku odbyło się rozdanie nagród telewizji MTV, na którym występowała sławna Miley Cyrus. Jej kawałek był koszmarnym epatowaniem golizną i wulgaryzmami, co spowodowało straszny niesmak wśród widzów i komentatorów. Od wielu lat można zauważyć, że muzyka przestała mieć znaczenie – teraz panują łatwe teksty, banalne bity i epatowanie gołym ciałem oraz bogactwem.

Koncert
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Każdy, kto minionych dekadach systematycznie obserwował branżę muzyczną, z pewnością dostrzega ten proces. I na bank myśli o dawnych czasach z rozrzewnieniem. Niegdyś na koncertach MTV grali Kurt Cobain, Pearl Jam, Metallica.

Obecnie w ekranie telewizora rządzą raperzy, rapujący o pieniądzach i dziewczynach, inkrustując przy tym swoje teksty olbrzymią dozą wulgaryzmów. Współcześnie prędzej napotka się na nagą pupę panienki w filmiku muzycznym, niż na wartościowy tekst utworu. W ostatnim czasie znaczną popularność ma tak zwany dubstep, czyli prymitywne bity, bardzo podobne do odgłosów z placu budowy. Ale trudno się dziwić – muzyka jest testem ludzkości. Gdy takie dzieła przypadają do gustu publiczności, to są często wykorzystywane przez (pseudo) artystów i studia muzyczne.

Nie powinno się jednak tracić nadziei – w muzykie można spotkać takie perełki, jak Serj Tankian. Ten bejrucki wokalista słynie z niebanalnych tekstów oraz wyjątkowej muzyki, będącej połączeniem starych rytmów z potężnymi dźwiękami. Od niedawna wybrał karierę jako solista, wcześniej grał w zespole System of a Down. Jego płyty świetnie się sprzedają, a na występach na żywo frekwencja jest zadziwiająca. W mainstreamie sporą furorę robi Lana Del Ray. Mimo lekkiego klimatu swoich brzmień, teksty jej dzieł są naprawdę interesujące. Można śmiało powiedzieć, że w tej dziedzinie Lana Del Ray stanowi światełko w tunelu dla ludzi, którzy mają dosyć głupoty współczesnej branży artystycznej.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes