Wielkie wydarzenia muszą mieć dobre oświetlenie

koncert
Wielu ludzi wydaje sobie sprawę z tego, iż bardzo ważną rolę podczas koncertu oraz przeróżnego typu wystąpień na scenie odgrywa światło. To właśnie od niego zależy czy wszyscy artyści będą odpowiednio pokazani, jak oraz także zależy od tego też to, czy widzowie będą cały czas przyciągani na tą scenę, czy będą umykali spojrzeniem gdzieś na bok, bo światła na scenie będą na przykład nazbyt ostre i okaże się, że nie są w stanie patrzeć na estradę.

Oświetlenie sceniczne to ważna sprawaKiedy zastanowimy się nad tym, jak sporo żarówek, lamp i kabli, składa się na oświetlenie sceniczne, to z pewnością będziemy pełni zachwytu dla osób, którzy się tym zajmują. Szczególnie że trzeba bardzo uważnie rozstawić każdą lampę, tak żeby oświetlała ona to, co musi pokazywać. Dodatkowo jeszcze warto tutaj wiedzieć, iż taka scenografia eventowa i nagłośnienie (look zweryfikuj u źródła) koncertów, zazwyczaj w znacznej ilości zależy właśnie od oświetlenia. W właściwej chwili na właściwą osobę musi padać konkretny kolor światła, tak by podkreślić spokój danej sceny, lub pokazać jak niebezpieczne jest to, co aktorzy odgrywają w tej chwili. Kiedy oświetlenie nie zadziała, lub zjawi się z opóźnieniem, to może się okazać, że umknie calutki ten nieprawdopodobny efekt.
koncert
Autor: rufus
Źródło: http://www.flickr.com

Oświetlenie koncertowe to kolorowe światłaKiedy jesteśmy na koncercie, to jesteśmy zahipnotyzowani nie jedynie samą muzyką, która jest przekazywana, lecz również oraz całą otoczką, która ma miejsce na scenie. Tym jak zjawiają się różnokolorowe snopy światła, jak raz przecinają scenę oświetlając muzyków, a kolejnym razem mkną po tłumie.

Oświetlenie koncertowe powinno być na ruchomych lampy, tak by czasami nie świeciło ciągle w jedno miejsce, ponieważ wtedy nie będzie oferowało takiego niesamowitego wrażenia.
W dodatku też trzeba tutaj powiedzieć, że takie oświetlenie wymagania niesamowitej czujności operatorów, tak by w odpowiedniej chwili się zjawiało i by w właściwej chwili świeciło w dobrze określone miejsce.
To jest niesamowicie ważne zadanie
Z pewnością trzeba wiedzieć, iż odpowiedzialność za oświetlenie jest niesamowicie duża, bo bardzo wiele od niego zależy. Zwłaszcza jeżeli za jego wsparciem chcemy podkreślić to co dzieje się na scenie, to co chcą nam przekazać muzycy lub artyści. Jakby nie było, bez wątpienia trzeba tu pomyśleć o tym, w jaki sposób możemy jeszcze to oświetlenie ulepszyć.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes