Amatorzy jazzu nie mogą narzekać na deficyt talentów w tym gatunku

Koncert jazzowy
Jazz to ten rodzaj muzyki, który obecnie jest odrobinę w odwrocie. Naturalnie i kiedyś wcale nie było tak, że wszyscy słuchali jazzu, lecz z pewnością amerykański albo polish jazz były powszechniejsze. No cóż, można tak naprawdę powiedzieć, iż jazz ma ogromną konkurencję. Jeżeli na rynku powstało sporo więcej typów muzycznych, np. rap bądź muzyka elektroniczna, to nie powinno dziwić, że twórcy jazzu powinni przyzwyczaić się do tej sytuacji. W rozgłośniach radiowych oraz w TV królują inne style, a więc jazz pewnie będzie ciągle niszową muzyką.

Koncert jazzowy
Autor: Jimmy Baikovicius
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak w dalszym ciągu miłośnicy muzyki mają okazję wspaniale spędzać wolny czas na słuchaniu mocno nieprzeciętnego jazzu. Bo weźmy chociażby pod uwagę Sylwię Grzeszczak bądź Jordi Savall Espana Antigua. Ten meloman, który twierdzi, że w ostatniej dekadzie jazz jest w pełnym odwrocie w zasadzie nie ma racji. Po prostu jazz wrócił tam gdzie zaczął – do undergroundu. Zatem w dalszym ciągu jazz jest siłą, ale nie jest dla każdego. Tak naprawdę jazz jest jak luksusowe auta – a więc nie jest dla wszystkich.

Jordi Savall Espana Antigua na dalga.pl
Autor: music2020
Źródło: http://www.flickr.com

Chociaż to zapewne średnio dobrze trafione określenie – przecież samochody dla nielicznych są najczęściej drogie. A ogólnie słuchanie jazzu kosztuje mniej, niźli na ten przykład słuchanie techno. Można powiedzieć, że słuchanie jazzu jest nawet bezpłatne. I nie chodzi o kradzież muzyki. W końcu na Youtube zainteresowani mogą odsłuchać niemal każdą piosenkę. A kiedy w grę wchodzą klasyki, to w sumie wybór jest nieograniczony.

Są także rozgłośnie radiowe, które nastawiły się na puszczanie jazzu, w tym również polish jazz (sprawdź np. http://dalga.pl/jazz-wykonawcy-polscy-c-23_62.html). Głównie mowa o stacjach działających w Internecie. Dużo stacji zostało otworzonych przez Polaków, ale w dobie nieograniczonego dostępu do zagranicznej części Sieci, nie ma najmniejszego problemu z tym by w domu albo biurze słuchać hiszpańskich albo amerykańskich rozgłośni. Na koniec artykułu warto jeszcze wspomnieć, że doskonałą piosenkarką jest polska Sylwia Grzeszczak. Prawda jest taka, iż Sylwia Grzeszczak i jej krążek pt. Komponując siebie to niemal dzieło sztuki. To świetne, że funkcjonują młode piosenkarki po których widać, iż śpiewają, bo uwielbiają muzykę, a nie sławę oraz kasę. A to nie jest aż takie często spotykane w dzisiejszym świecie.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes