W jaki sposób najskuteczniej promować zespół?

Letnie festiwale muzyczne w Portugalii
Aktualnie jest tak naprawdę sporo łatwiej się wybić z własnym zespołem, niż wcześniej. Naturalnie rozchodzi się o ten band, który jakby nie patrzeć coś sobą reprezentuje. Wiadomo – jeżeli jesteśmy najzwyklejszymi amatorami, pewnie nie zrobimy udanej kariery. Choć tak naprawdę prowadzi działalność sporo zespołów, które zasadniczo nic dobrego sobą nie reprezentują. Świetnie, że jednakże solidni muzycy, jeżeli bardzo będą się starali, są w stanie zrobić karierę, odnieść sukces. Kiedyś słynny Andy Warhol rzekł, iż każdy zasługuje na pięć minut popularności.

Pewnie trudno o odniesienie sukcesu na miarę chociażby takich grup jak Budka Suflera (http://www.terazrock.pl/aktualnosci.html?tag=budka+suflera), ciężko dzisiaj stworzyć taki zespół, który trafia do praktycznie każdego, lecz to tak czy siak jeszcze nie znaczy, że kariera jest niemożliwa. No dobra, to jak działać? Wielce istotne jest choćby to, aby nagrać przynajmniej kilka dobrych utworów. Ciekawym rozwiązaniem jest podesłanie ich do znanych krytyków muzycznych, dziennikarzy, którzy z wielką chęcią oszacowaliby nasz talent. Naturalnie nie we wszystkich sytuacja jest taka, iż znana persona będzie pragnęła nas odsłuchać, ale trzeba próbować.

koncert
Autor: -ted
Źródło: http://www.flickr.com

Należy również reklamować swój zespół w różnego rodzaju serwisach społecznościowych. W szczególności godnym uwagi jest Facebook – świetne narzędzie do choćby kontaktu z własnymi sympatykami. Godne znacznego zainteresowania jest także to, aby regularnie dawać koncerty, pewnie za darmo, lecz czy to taki problem? Jeżeli zespół będzie charakteryzował się dobrym poziomem, w dużym stopniu powiększamy szanse, że ktoś w ogóle nas zaprosi. No cóż, nikt nie powiedział, że początku zespołów muzycznych są łatwe. Potem będzie lepiej albo gorzej. To wszystko zależy od tego jak potoczy się nasza kariera.

W wielkim błędzie są tacy muzycy, którzy chociażby trochę deprecjonują bardzo duże znaczenie serwisu Youtube. Przecież nie ma dzisiaj częściej odwiedzanego miejsca z piosenkami, niż Youtube! Często muzycy, którzy umieścili swoje nieprofesjonalne piosenki, po jakimś czasie zauważyli, iż bardzo pomocne są tego typu strony, ponieważ wreszcie zdobyli satysfakcjonującą popularność. Zatem starajmy się robić karierę, spowodować, że takie zespoły jak choćby coma (http://www.terazrock.pl/aktualnosci.html?tag=coma) wreszcie zostaną zastąpione przez równie wspaniałych muzyków.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes