Różne gatunki muzyczne przyciągają różnych ludzi

Młodzież, pokój młodzieżowy
Każdy z nas rozumie, że funkcjonuje niesamowicie sporo głównych gatunków muzycznych i jednocześnie też sporo ich odmian, jednak zazwyczaj dzieje się tak, iż spora część z nas posiada swój ulubiony rodzaj oraz zazwyczaj uczepiamy się go tak uparcie, że nawet nie myślimy aby zwracać czasu na pozostałe typy. A przecież pomimo przemijania lat i pojawiania się co chwilę to nowych wykonawców okazuje się, że blues jest ciągle naprawdę modny oraz choć z pewnością jego głos przemieniło się od tego pierwotnego, to mimo wszystko wielu ludzi ciągle słucha go z drżeniem serca.

popularni wykonawcy
Ciągle się zmieniaNależy wiedzieć, że blues to przeważnie dźwięki gitary, jak oraz również harmonijka ustna. Jasne że te brzmienia się trochę przemieniają, znacznie częściej są dołączane części hip hopu czy rocka, mimo wszystko ten najistotniejszy element właściwie pozostaje niezmieniony. Trzeba zdać sobie sprawę, iż te utwory przeważnie są przygnębiające i melancholijne, opowiadają o kontaktach damsko-męskich, ale również nierzadko nawiązują do aktualnych sytuacji społecznych oraz politycznych.

Popularni wykonawcy nadali mu kierunekJasne że jak zazwyczaj to się odbywa pojawiają się ludzie, którzy ukształtowali taki a nie inny kierunek temu gatunkowi. Rozpoczęło się od śpiewów Afroamerykanów z południa USA, następnie w latach 30. ważny był Pete Johnson, w latach 60. najmocniej rozpoznawany był Alexis Korner. W Polsce jednym z najbardziej znanych zespołów przedstawiających blues rock jest team Stare Dobre Małżeństwo, a popularni wykonawcy to Romek Puchowski, albo Grzegorz Kapołka.

muzyka, bank muzyka
Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

U nas też są festiwale bluesaJeżeli zastanawiamy się, lub ogólnie w Polsce taki gatunek jest uwielbiany, to na pewno warto opowiedzieć o tym, że jest u nas w Katowicach tworzony festiwal Rawa Blues, na którym mają okazję się zaprezentować tak polscy, jak oraz zagraniczni wykonawcy. A to pokazuje, że pomimo tylu lat trwania, blues nie tylko nie umiera, ale wręcz odwrotnie, ukazują się coraz to nowi wykonawcy, którzy pragną przyczynić się do jego niezniszczalności, a o tym iż im się to udaje może świadczyć fakt, że jest znacznie więcej słuchaczy tego gatunku.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes