Parę słów świata muzyki

koncert
Choć pewnie można wyobrazić sobie swoje życie bez muzyki, to tak naprawdę nie jest to przesadnie kusząca opcja. Przecież niemalże w każdym przypadku słuchanie piosenek sprawia, że tak jakby jesteśmy trochę bardziej wyluzowani. Bo weźmy chociażby w rachubę słynne powiedzenie, które mówi, iż to muzyka łagodzi obyczaje. Poruszmy w takim razie w owym tekście kilka kwestii mających związek z muzycznym światem.

koncert
Autor: BL4CK_K1N6
Źródło: http://www.flickr.com

Które zespoły muzyczne są najwspanialsze? No cóż, w tym momencie w rachubą wchodzą już subiektywne odczucia. Bo czy można obiektywnie rzec, że jakiś zespół jest przeciętny, słaby albo wręcz przeciwnie – genialny? Z pewnością nie. Muzyka to nie fizyka, czyli nie jest dziedziną nauki. I to niezwykłe w muzyce – mamy możliwość przynajmniej całymi godzinami dywagować ze swoimi znajomymi o muzyce. Wszyscy mamy ukochane zespoły muzyczne, za które praktycznie moglibyśmy się pokroić. Świetnym bandem jest na przykład Queen ( dowiedz się więcej). Ogromna szkoda, że Freddie Merkury umarł na AIDS!

Brytyjski band Queen(posłuchaj tutaj) sprawił, iż świat się w jakimś sensie odmienił. Bardzo dużym atutem tamtych czasów – a więc lata 60, 70 oraz 80 jest to, że chociaż już niepodzielnie rządziła komercja, to i tak naprawdę nie było tak, iż tylko miernoty były na topie. Nie należy zakładać, że dzisiaj jest dużo gorzej, ale jakby nie patrzeć kiedyś w świecie muzyki było dużo lepiej. Pewnie wielu ludzi może się zgodzić. Interesujące jest również to jak podchodzimy aktualnie do kwestii piractwa.


Piractwo jest bardzo dużym problemem – można tak naprawdę rzec, że każdego dnia gwiazdy muzyki, sprzedawcy czy firmy producenckie tracą wielkie pieniądze. Trudno w sumie powiedzieć, iż piractwo to wyłącznie negatywne zjawisko, ale w żadnym wypadku nie można mówić, że to nic takiego. Szczególnie, iż jest wiele takich rozwiązań, dzięki to którym wreszcie mamy możliwość najzupełniej legalnie słuchać muzykę!

W jaki sposób? No cóż, naprawdę godne znaczącego zainteresowania są portale takie jak chociażby Youtube. Zapewne twórca wolałby, abyśmy zakupili jego krążek, ale bez cienia wątpliwości Leonard Cohen albo Madonna wcale nie tracą na tym, że poszukujemy ich twórczości właśnie na Youtube. A więc dbajmy o to by słuchać muzykę, lecz robić to w taki sposób, aby nigdy nie szkodzić swoim ulubieńcom.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes