Nightwish i twórczość tej nieśmiertelnej grupy

koncert
Pochodząca z angielskiego Cambridge grupa Pink Floyd założona została w 1965 roku w Londynie. Twórczość tego zespołu określana była mianem rocka psychodelicznego i, w dalszym okresie, zaliczano ją do rocka progresywnego. Floydzi, jak zwykli ich określać fani, zakończyli swą twórczość muzyczną w 2005 roku, lecz do teraz odnajdują stale coraz więcej fanów na świecie, przede wszystkim wśród młodych ludzi. Młodzież chce poznawać klasykę ulubionego gatunku muzycznego, więc sięga po nieśmiertelne płyty Floydów.

Deep Purple
Źródło: http://www.flickr.com/

Patrząc na fińską grupę nightwish, od przesłuchania pierwszego kawałka widać niekrytą pasję. W 1966 roku został założony zespół, którego muzyka określana jest jako metal symfoniczny i power metal, jednak w tworzonej przez nich muzyce nie zabraknie elementów przypisywanych gothic i heavy metalowi. Grupa z Finlandii współpracowałą z wytwórnią Nuclear Blast oraz SPinefarm Records. Czymś, co wyróżnia zespół na tle innych jest niezaprzeczalnie wyjątkowy wokal Tarji Turunen oraz później Anette Olzon.

Nowatorskie podejście grupy pink floyd do swojej muzyki, jednak również do całej otoczki swojej twórczości, widać od razu. Floydzi udowadniali fanom zawsze niesamowitą grafikę na swoich albumach, a filozoficzne teksty wzbudzały refleksje. Koncerty grupy londyńskiej zawsze były wydarzeniem na niemałą skalę, natomiast dla uczestników – niesamowitym przeżyciem. Sporym zawodem dla fanów muzyki Floydów była odmowa światowej trasy koncertowej, mimo wyjątkowo korzystnego finansowo kontraktu, przez członków zespołu z Londynu.

Nightwish jako zespół znany jest od lat 60. i płyty są warte zapoznania też teraz przez młode osoby. Liderem grupy jest Tuomas Holopanen, który osobiście określa gatunek muzyczny tworzony przez swój zespół jako metal symfoniczny. Niewykłe wrażenia podczas słuchania tej muzyki są zapewnione. Warto zapoznać się z twórczością, by samodzielnie wyrobić sobie na jej temat zdanie. Są to płyty na jakich odnaleźć można teksty i muzykę o niesamowitej głębi.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes