Na czym warto nauczyć się grać?

Syntezator
Muzyka ogrywa bardzo duże znaczenie w naszym życiu. Słyszy się ją codziennie w wielu różnych miejscach, w domu, sklepach czy firmach. Od wieków utwory muzyczne były wyrazem religijnych obrzędów lub pełniły funkcję towarzyską, a wraz z upływem czasu zaczęto tworzyć coraz bardziej skomplikowane i zaawansowane utwory.

Gra na bongosach
Autor: Tim Blair
Źródło: http://www.flickr.com
Przez wiele lat zmieniały się również instrumenty muzyczne, czyli urządzenia wytworzone przez człowieka i służące do wydawania odpowiednich dźwięków. Już przed setkami lat ludzie używali przeróżnych konstrukcji z drewna, za pomocą jakich tworzyli muzykę, czy to przy obrzędach religijnych, czy w czasie zabawy i rozrywki.

Kolejnej lata przyniosły coraz większą różnorodność instrumentów, zaczął się też pojawiać podział na ich różne rodziny, czyli dęte, perkusyjne i strunowe. W każdej z tych rodzin dodatkowo można rozróżnić sporo różnych typów instrumentów, które się różnią wielkością i sposobem tworzenia muzyki. Przed kilkoma dekadami, po wynalezieniu elektronicznych układów zaczął się pojawiać kolejny rodzaj instrumentów, w nich z kolei do wytwarzania dźwięku zostały zaprzęgnięte różne elektroniczne podzespoły. Tym sposobem narodziła się era muzyki elektronicznej.

Obecnie różnego rodzaju syntezatory są ogromnie popularne zarówno w gronie profesjonalnych muzyków, jak również pośród wielbicieli niedzielnego grania. Bardziej zaawansowane modele maja wiele różnych funkcji i ustawień, i mogą idealnie naśladować wiele przeróżnych instrumentów. Typowe markowe syntezatory wymagają dużo miejsca, oprócz tego są drugie i potrzebują należytej obsługi. Dobre pianino albo fortepian może kosztować niekiedy kilkanaście tysięcy złotych, ale w tej cenie otrzymuje świetny instrument muzyczny. Tymczasem rzeczywiście dobry, najwyższej klasy syntezator to ułamek kosztów zakupu tradycyjnego instrumentu, a przecież możliwości posiada znacznie większe, dlatego też jest często wykorzystywany przez muzyków w wielu zespołach muzycznych. W większości takich zespołów bardzo ważne są także instrumenty perkusyjne (doskonałe instrumenty w przystępnych cenach: perkusyjne bongosy), jakich głównym zadaniem jest tworzenie rytmu. Wśród nich są także takie, które używane być mogą samodzielnie, należą do nich cajony, na których się siedzi w czasie gry, a także bongosy, czyli dwa połączone ze sobą bębny wywodzące się z odległej Kuby.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes