W jaki sposób za mniejszą kwotę dostać albumy muzyczne?

artystka grająca na ulicy
Często jest tak, że choć kochamy muzykę, najzwyczajniej w świecie można nas zaliczyć do melomanów, na nieszczęście nie możemy zbyt często zwiększać swojej kolekcji płytowej. No cóż, zasadniczo płyty muzyczne są drogie, najzupełniej odbiegające od przeciętnej wypłaty bądź kieszonkowego. Wcale nie jest powiedziane, że to wyłącznie nasz kłopot – nawet w bogatych państwach: Stany Zjednoczone, Norwegia albo Austria, często miłośnicy muzyki skarżą się na zbyt wysokie ceny!

http://www.dalga.pl/
W wielkim błędzie jest ten meloman, który zatem myśli, iż najbardziej wskazanym wyjściem jest piractwo. Można powiedzieć, że chociaż na tym świecie nie ma praktycznie tego kraju, w którym piracenie muzyki nie byłoby modne, to tak czy siak nie można myśleć, iż kradzież mp3 to dobra postawa. Prawda jest taka, iż w wielu przypadkach jest tak, że od razu zakładamy, iż piracenie jest OK. A prawda jest taka, że pobieranie piosenek z Sieci to najzwyklejsza kradzież!

Przecież Mick Jagger czy Teresa Werner (więcej znajdziesz w tym miejscu: Teresa Werner) tracą każdego dnia sporo pieniędzy na ich twórczości. Często piraci mówią, że piracenie to jedyna alternatywa, a gdyby nie ona to zapewne nie sięgaliby po płyty. Trochę w owym twierdzeniu jest racji, w końcu faktycznie nie mamy zbyt wiele kasy. Naturalnie funkcjonuje Youtube, ale przykładowo słuchanie albumu w aucie to dużo lepsze rozwiązanie. Jednak wystarczy zaznajomić się z danymi – wynika z nich, że przed popularyzacją piractwa, wytwórnie muzyczne sprzedawały sporo więcej płyt. To akurat w 100% pewne!

Na całe szczęście nawet obecnie człowiek może uaktualnić prywatną płytotekę. Przykładowo godne większego zainteresowania są wszelakie promocje cenowe, które są stosunkowo często organizowane w różnego rodzaju e-sklepach. Można w sumie powiedzieć, że solidny sklep muzyczny, który co jakiś czas rzuca własnym klientom atrakcyjne oferty, to ogólnie nic rzadkiego. Oczywiście i tak złośliwi rzekną, iż takie promocje są słabe, w dalszym ciągu zbyt bardzo drenujące konto, ale taka jest rzeczywistość. Jakby nie patrzeć warto mieć bogatą kolekcję płyt, ponieważ często zbieractwo albumów muzycznych to wciągająca pasja.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes