Z jakich powodów warto kupować albumy muzyczne?

Młodzież, pokój młodzieżowy
Choć pewnie większość ludzi bardzo lubi muzykę, to jednakowoż coraz mniej osób kupuje płyty muzyczne. Przyczyn jest dużo, ale pewnie najbardziej znaczące są dwie – pieniądze oraz to, że najzwyczajniej nie w każdym przypadku słuchanie muzyki z płyt jest fajne. Co kiedy pragniemy wysłuchać piosenki, które przynajmniej według nas są najwspanialsze? To bardzo subiektywny osąd, więc nie znajdziemy tej płyty muzycznej, która spowodowałaby, iż będziemy całymi godzinami jej słuchali. Bardzo dobrze, że jakby nie patrzeć są ci wykonawcy, którzy bez wątpienia są warci naszego cennego czasu i kasy!

złote przeboje na dalga.pl

Właśnie, trzeba jeszcze napisać, iż często jest tak, że niejako płyty muzyczne, choć zapowiadały się nieźle, są bardzo przeciętne. A więc popularny i nawet lubiany twórca stworzył dwie dobre piosenki, które lecą niemalże ciągle, lecz reszta utworów to nic nadzwyczajnego. Cóż, może mimo wszystko skupmy się na takich artystach, na przykład Leonard Cohen, którzy naprawdę są geniuszami, tymi ludźmi, którzy we wszystkich przypadkach szanują własnych fanów. Weźmy choćby w rachubę Leonard Cohen Old Ideas (http://dalga.pl/cohen-leonard-old-ideas-p-17001.html) – fantastyczny album, który bardzo dobrze pokazuje, iż Kanadyjczyk nadal ma niezwykłą formę. Pokazał ją kilka miesięcy w Polsce, konkretniej w łódzkiej Atlas Arenie.

Warto w takim razie wspierać takich artystów, właśnie kupując ich płyty i chodzić na ich koncerty. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że zasadniczo nawet jeżeli bardzo lubimy jakiegoś wykonawcę, band, to tak czy siak piracimy.

No cóż, być może zatem czymś odpowiednim jest porozglądanie się za tańszym sklepem muzycznym? Można w sumie powiedzieć, iż albumy Cohena, Toma Waitsa czy znane przeboje radia złote przeboje wreszcie zdołamy zakupić za mniejszą kasę. Naturalnie w dalszym ciągu są ci ludzie, którzy będą szukali wymówek, ale prawda jest taka, że mimo wszystko wypadałoby posiadać jakąś kolekcję płyt swoich ulubionych twórców. W Internecie funkcjonuje sporo takich sklepów, które niejako pozwalają na to by za dużo mniejsze pieniądze zakupić kapitalne płyty. Zatem w każdym przypadku trzeba starać się uzupełnić kolekcję swoich krążków, bo to naprawdę niesamowicie istotne.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes