Co znaczy dla nas muzyka

Klawisze fortepianu
Muzyka jest ukojeniem duszy – sprawia, że tak jakby stajemy się lepszymi ludźmi! Co do tego nie można miewać wątpliwości – oczywiście rozchodzi się w tym momencie o melomanów, a nie ludzi, którzy no szczerze powiedziawszy raczej nie słuchają fajnej muzyki. Chociaż zwykło się mawiać, że o gustach nie można dyskutować. Jedno jest pewne – muzyka sprawia sporo dobrego, co do tego autentycznie nikt nie powinien mieć wątpliwości. Świetnie, iż jest coś takiego jak właśnie muzyka.

kup tutaj
Nierzadko jest tak, że zbytnio deprecjonujemy rangę słuchania muzyki, jej oddziaływania na człowieka. To co prawda nieco proste do wytłumaczenia, lecz i tak trudno pochwalić ten pogląd. Tacy muzycy jak np. wielka Teresa Werner sprawiają, że całe nasze życie niejako staje się piękniejsze. A prawda jest taka, iż funkcjonowanie bez muzyki jest ubogie, nie chodzi o materializm, a bardziej rozchodzi się o duchowość. I dlatego właśnie w bardzo wielu przypadkach zauważyć można, że prawdziwi melomani mają niezwykłą duszę. Zwłaszcza piękna jest muzyka rosyjska i klasyczna, np. utwory Szopena.

Fryderyk Chopin spowodował, iż Polska cieszy się ogromną estymą wśród fanów tego typu muzyki. Można śmiało powiedzieć, że choć w wielu przypadkach tak jakby ignorujemy piękną muzykę, wolimy utwory z komercyjnego radia, to jednak na całe szczęście tacy muzycy jak powiedzmy Rafał Blechacz (czytaj więcej tu: http://dalga.pl/chopin-polonaises-nos-rafal-blechacz-polska-cena-p-36017.html) coraz częściej są dotowani, w zasadzie są doceniani. W żadnym wypadku nie należy uważać, iż czymś OK jest to by sądzić, że tego typu muzycy, którzy rozsławiają naszą ojczyznę na dosłownie całym świecie, poradzą sobie bez naszej pomocy – trzeba starać się wspierać wybitnych artystów.

Klawisze fortepianu
Autor: peddhapati
Źródło: http://www.flickr.com

Zwłaszcza, iż bardzo często muzyka może tak jakby uratować nam życie. Sprawia, że niejako jesteśmy o wiele bardziej odstresowani, a przecież dzisiaj w bardzo wielu przypadkach jest tak, iż nieustannie się stresujemy. Nigdy nie powinniśmy uważać, że tacy muzycy jak Teresa Werner albo Krystian Zimerman nie powodują, iż ten świat, w wielu przypadkach trudny do zaakceptowania, wreszcie jest milszy w odbiorze. Naturalnie muzyka na nieszczęście nie może rozwiązać wszelkich naszych problemów, ale akurat to jest chyba dla wszystkich jasne. Dbajmy zatem o to, aby nie słuchać byle czego, a zapewne muzyka pomoże nam w życiu.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes