Musimy zobaczyć Rzym

łuk triumfalny
Są takie miejscowości, które przyciągają tłumy turystów i o zobaczeniu których marzy praktycznie każdy. Do jednych z takich miejsc należy się Rzym, to miasto, które już w starożytności było naprawdę odwiedzane ciągle raduje się ogromnym zainteresowaniem ludzi z różnych krajów. Musimy tu zwiedzić mnóstwo starożytnych, jak i współczesnych miejsc co spowoduje, że praktycznie każdy odnajdzie dla siebie coś ciekawego.

łuk triumfalny
Autor: ell brown
Źródło: www.flickr.com
Możemy sprawdzić swoją odwagęKażdy bez wątpienia kilkanaście razy spacerował po cmentarzu i może powiedzieć, że praktycznie nie ma w tym nic dziwnego, ani strasznego. Nie mniej katakumby w Rzymie oferują nam wspaniałe doznania głównie dlatego, iż choć jest to cmentarz, to mimo wszystko jest to cmentarz podziemny, a więc chodzimy pośród skalnych półek, na których leżą kości, właściwie znajdujemy się w grobowcu. Już sama ilość korytarzy i odległości jaka tam na nas oczekuje musi spowodować, iż moment spędzony w takim otoczeniu uzupełni nas o gęsią skórkę.

Najbardziej znane schody

akwedukt
Autor: By RaSeLaSeD – Il Pinguino
Źródło: www.flickr.com

Ktoś może stwierdzić, że schody jak to schody, chodzimy przecież po nich co chwilę. Mimo wszystko trzeba wiedzieć, iż schody hiszpańskie należą do największych i jednocześnie najdłuższych schodów w Europie. Kierują do kościoła św. Trójcy, a w przeróżnych momentach roku są przeróżnie przybierane w zależności od panujących wówczas dni. Mimo wszystko niech nas nie zmyli ich nazwa, są one w Rzymie a nazwa hiszpańskie ukazała się od pobliskiego usytuowania ambasady Hiszpanii.

Możemy usłyszeć tu wiele opowieściZwiedzanie Rzymu to tak naprawdę nie tylko oglądanie różnego rodzaju budynków oraz zabytkowych pomników. To także zaznajamianie się z niezwykłą historią tego miasta, ponieważ każdy budynek, każda uliczka ma swoją indywidualną historię, tradycję, czy przesądy. Trzeba wybrać się w takową wycieczkę, bo powrócimy z niej zachwyceni, a równocześnie też będziemy mieli możliwość poszerzyć własną wiedzę o dane, które nie są zapisane w książkach, a których dowiemy się na równi od kierownika grupy, jak i od poznanych obywateli danego miasta.

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes