Tag Archives: instrumenty

Na czym warto nauczyć się grać?

Muzyka ma bardzo duże znaczenie w naszym życiu. Słyszy się ją codziennie na każdym kroku, w domu, sklepach czy pracy. Od wieków pieśni były wyrazem kultu religijnego albo pełniły rolę rozrywkową, a wraz z upływem czasu zaczęto tworzyć coraz bardziej wyrafinowane i zaawansowane utwory muzyczne.

Dzieje najbardziej znanych instrumentów dętych

Sporo instrumentów, w szczególności należących do kategorii aerofonów miało charakterystyczną przeszłość związaną z armią albo rycerstwem. Stosowano je do przestrzegania przed nieprzyjacielem, przywabiania bądź odstraszania zwierza, świętowania zwycięstwa albo przeżywania porażki.

Każdy instrument wydaje wspaniały dźwięk

Bez wątpienia nikogo nie należy przekonywać do tego, iż każdy instrument posiada własny niesamowity dźwięk, iż brzmi inaczej, a co się z tym łączy, im więcej instrumentów jest wykorzystywanych w czasie wykonywania konkretnej piosenki, tym na pewno wspanialej będzie ona brzmiała. Przez to właśnie warto uczyć się gry na różnych instrumentach, nawet na takich, które powolutku pośród młodzieży odchodzą do lamusa.

Muzyka afrykańska

Muzyka świata jest elementem, który niekiedy ciężko ująć w sztywne ramy i określić z wykorzystaniem definicji. Bez wątpienia jest ona istotnym składnikiem życia człowieka, pozwala bowiem na przekazywanie emocji, a także na relaks i wyciszenie oraz wprowadzenie się w wiele innych nastrojów. Najczęściej muzyka z określonego państwa czy regionu posiada specyficzne cechy wspólne.