Tag Archives: instrumenty

Każdy instrument wydaje wspaniały dźwięk

Na pewno nikogo nie trzeba przekonywać do tego, że każdy instrument posiada własny niepowtarzalny dźwięk, że dźwięczy inaczej, a co się z tym wiąże, im więcej instrumentów jest stosowanych podczas grania danej piosenki, tym z pewnością piękniej będzie ona dźwięczała. Z tego powodu właśnie warto uczyć się gry na różnorakich instrumentach, nawet na takich, które powolutku pośród młodzieży odchodzą w zapomnienie.

Na czym warto nauczyć się grać?

Muzyka ma bardzo duże znaczenie w naszym życiu. Słyszy się ją codziennie na każdym kroku, w domu, sklepach czy pracy. Od wieków pieśni były wyrazem kultu religijnego albo pełniły rolę rozrywkową, a wraz z upływem czasu zaczęto tworzyć coraz bardziej wyrafinowane i zaawansowane utwory muzyczne.

Dzieje najbardziej znanych instrumentów dętych

Sporo instrumentów, w szczególności należących do kategorii aerofonów miało charakterystyczną przeszłość związaną z armią albo rycerstwem. Stosowano je do przestrzegania przed nieprzyjacielem, przywabiania bądź odstraszania zwierza, świętowania zwycięstwa albo przeżywania porażki.

Muzyka afrykańska

Muzyka świata jest elementem, który niekiedy ciężko ująć w sztywne ramy i określić z wykorzystaniem definicji. Bez wątpienia jest ona istotnym składnikiem życia człowieka, pozwala bowiem na przekazywanie emocji, a także na relaks i wyciszenie oraz wprowadzenie się w wiele innych nastrojów. Najczęściej muzyka z określonego państwa czy regionu posiada specyficzne cechy wspólne.